سایت سرگرمی و تفریحی,عکس,اس ام اس,سریال,دانلود,آهنگ,خبر,مدل لباس,خانواده,پورتال,فال و طالع بینی,داستان,ورزشی,دانستنی جنسی,بازیگران,سینما,پزشکی و سلامت

قیمت طلا و سکه در بازار ایران ۱۳۹۴/۶/۱۱

 ۱۱ شهریور ۱۳۹۴
 23 بازدید

طراحی سایت

افزایش بازدید وب سایت

قیمت طلا و سکه در بازار ایران ۱۳۹۴/۶/۱۱

روزرسانی: چهارشنبه، ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ | ساعت: ۱۷:۴۵

یک مثقال طلای ۱۷ عیار:  ۴۰۹,۵۰۰

یک گرم طلای ۱۸ عیار:  ۹۴,۵۳۰

یک گرم طلای ۱۹ عیار:  ۹۹,۷۸۰

یک گرم طلای ۲۰ عیار:  ۱۰۵,۰۳۰

یک گرم طلای ۲۱ عیار:  ۱۱۰,۲۹۰

یک گرم طلای ۲۲ عیار:  ۱۱۵,۵۵۰

یک گرم طلای ۲۴ عیار:  ۱۲۶,۰۴۰

قیمت‌ها به تومان است.

قیمت سکه در بازار

بروزرسانی: چهارشنبه، ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ | ساعت: ۱۷:۴۵

قیمت سکه طرح قدیم:  ۹۲۲,۵۰۰

قیمت سکه طرح جدید:  ۹۲۲,۵۰۰

قیمت نیم سکه بهار آزادی:  ۴۷۲,۰۰۰

قیمت ربع سکه بهار آزادی:  ۲۶۲,۰۰۰

قیمت سکه یک گرمی:  ۱۷۲,۰۰۰

قیمت‌ها به تومان است.

خرید انواع طلا

۱- شمش مارک دار (سوییسی-امارتی): وزن یک گیلوگرم عیار(۹۹۵)البته عیار(۹۹۹.۹)هم هست اما خیلی کم می توان گفت بهترین نوع خرید، چون: ۱- روندبازار ۲- عیارش مشخص روی آن حک شده در موقع فروش مشکلی پیدا نمی کند. در مجموع مورد توجه نوسان گیران و به خاطر همین محاسن مثقالی۵۰۰الی۸۰۰تومان ازمظنه روز گرانتر می توان خرید. البته موقع فروش هم می توان مثقالی ۳۰۰الی۶۰۰تومان ازمظنه روز بالاتر فروخت.

۲- آبشده (شمش) تیزآبی: به طلای آبشده باعیاربالای (۹۰۰) تیزآبی گفته می شود، رتبه دوم خرید را می توان به این نوع از طلا داد؛ قیمت هر مثقال۳۰۰الی۵۰۰تومان گرانتراز مظنه روز است. موقع فروش هم ۲۰۰الی۳۰۰تومان می توان بالاترفروخت.

۳- آبشده معمولی: به طلای آبشده زیرعیار (۹۰۰)آبشده معمولی گفته میشود که از آب کردن طلاهای متفرقه(مصنوعات مستعمل یاشکسته که به دلایل مختلف عیارمشخص ندارند) به دست می آید، قیمت این نوع با مظنه روز یکی است یا به عبارت دیگر مظنه یعنی قیمت همین نوع طلا.

نکته: موقع خرید طلا از نوع (۲و۳) حتما فاکتور خرید با ذکرعیار طلا و شماره برگه ری گیری و شماره تلفن ری گیری با مهر و امضای فروشنده گرفته شود تا در موقع فروش به مشکل برنخورید.

۴- سکه عیار۹۰۰(تمام بهارقدیم-امامی-نیم بهار-ربع بهار): درمورد این نوع خرید چون قیمت سکه با قیمت ذاتی طلای خود سکه در ایران اختلافش بیش از حد معمول است باید خیلی دقت شود منظور نوسان گیری(ورود و خروج) به موقع چون روند قیمت هم به بازار جهانی و هم مناسبت های ما ایرانیان ربط دارد، در ضمن همیشه از جای معتبر خرید کنید.

نکته: البته سکه های دیگری هم مثل: ۱- سکه مریمی عیار(۹۹۵) با وزن ۱۴گرم و اوزان دیگر ۲- سکه توله هندی عیار(۹۹۵) با وزن ۱۱.۶۰۰گرم و سکه اونس با عیار۲۴می توان نام برد که در بازار خیلی کم و برای خریدش هم اجرت باید داد.

۵- خرید طلای متفرقه (مستعمل- شکسته): درمورد این نوع خرید اصلا فکرش را هم نکنید در هر صورتی ضرر می کنید، مگر اینکه خیلی وارد باشید که با یک نگاه عیار را بفهمید.

به گزارش طلانیوز به نقل ازاخبار بانک، حال که از چند و چون کار طلا در ایران فهمیدیم بهتر است فرمول نحوه محاسبه قیمت سکه بهار آزادی را از دو طریق بفهمیم: بر اساس این فرمول که به تائید کارشناسان و اقتصاددانان مربوطه نیز رسیده است، برای محاسبه قیمت سکه بهار آزادی قیمت اونس جهانی طلا در نرخ آزاد دلار ضرب و حاصل آن تقسیم بر وزن هر اونس که معادل ۳۱،۱ گرم می‌شود. سپس این رقم ضرب در کسر عیار اونس جهانی طلا و سکه بهار آزادی می‌شود که عدد ۰،۹۱۶ است.

عیار طلای معامله شده در بازارهای جهانی یا اونس ۲۴ و عیار سکه بهار آزادی ۲۲ است و با تقسیم عدد ۲۲ بر ۲۴ عدد ۰،۹۱۶ به دست می‌آید و پس از ضرب عدد حاصل در وزن انواع سکه یعنی تمام بهار آزادی، نیم و یا ربع بهار آزادی قیمت واقعی آنها به دست می‌آید.

نظراتنظر خود را ارسال کنید

(نمايش داده نمي شود)

پاپ آپ
طراحی سایت در اهواز